Miliony użytkowników produktów Microsoft otrzymają dostęp do analityki przestrzennej Esri

Esri, światowy lider w tworzeniu oprogramowania systemów informacji geograficznej, rozwija współpracę z gigantem technologicznym, firmą Microsoft. Kooperacja obejmuje wdrożenie platform analityki przestrzennej w oparciu o chmurę Microsoft Azure.

Współpraca obu firm rozpoczęła się ponad 20 lat temu. Od tego czasu obie organizacje wspólnie rozwijały swoje rozwiązania, tworząc spójne portfolio produktów do analizy przestrzennej dostępnych z dowolnego miejsca i urządzenia, co znacznie ułatwia pracę w terenie. Esri jako jedna z pierwszych firm zaczęła korzystać z AI, SharePoint Online oraz kilku innych produktów Microsoft.

Obecnie Esri posiada wiele produktów działających w oparciu o rozwiązania Microsoft, np. ArcGIS Enterprise w chmurze Azure lub na maszynie wirtualnej. W oparciu o technologię cloud computing Microsoft działają również Desktop Pro w modelu DaaS (Data-as-a-Service), ArcGIS Online w modelu SaaS (Software-as-a-Service), GeoEvent, GeoAnalytics (nowa technologia do analizy danych Internetu Rzeczy oraz Big Data w czasie rzeczywistym), a także Esri Insights (przestrzenny komponent BI dla ArcGIS Enterprise).

„Esri od zawsze było firmą, która jako jedna z pierwszych wdrażała rozwiązania Microsoft, począwszy od Azure, AI, SQL, SQL Azure, PowerBI, Office, a kończąc na systemie Windows. Przykładowo chmurę Azure zaimplementowano w Esri już 11 lat temu. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni i cieszymy się, że wzajemna współpraca wciąż się rozwija” – mówi Lea Ann Thurman, Menedżer ds. współpracy globalnej w Microsoft.

Analityka przestrzenna w chmurze – mESRIsoft

Jak wynika z danych firmy Virgin Media Business, już za kilka lat pracownicy zdalni będą stanowili nawet 60% ogółu. Z kolei Softchoice, dostawca usług IT, podaje, że w Ameryce Północnej już teraz 85% pracowników wymaga dostępu do technologii, które umożliwią im wykonywanie pracy z dowolnego miejsca. Biznes oczekuje kompletnych rozwiązań wspierających mobilny styl pracy. Rozwój chmury obliczeniowej stworzył nowe możliwości pod względem dostępu do aplikacji dla pracowników zdalnych, pracujących w terenie. Dzięki współpracy z Microsoft, Esri może oferować swoim klientom wartość dodaną w postaci platform analityki przestrzennej działających w chmurze.

„W Esri skupiamy swoje wysiłki na tym, aby nasze rozwiązania jak najlepiej służyły firmom, które z nich korzystają. Implementujemy nowe technologie oferowane przez partnerów, takich jak Microsoft, w taki sposób, aby doświadczenia naszych klientów były jeszcze lepsze” – mówi Heather Batchford, Dyrektor ds. strategicznej współpracy globalnej w Esri.

Połączone siły na rzecz analityki przestrzennej

Esri i Microsoft współpracują ponadto z TomTom (przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją systemów nawigacyjnych) i HERE (producentem map cyfrowych i nawigacji samochodowych). Esri zapewnia funkcjonalności analityki przestrzennej, mapy bazowe oraz geokodowanie otrzymując w zamian informacje do platformy Esri. HERE dostarcza mapy bazowe oraz geokodowanie wykorzystywane w mapach przeglądarki Bing. W zeszłym roku firma Tom Tom ogłosiła przeniesienie wszystkich usług do chmury Azure. Wymiana know-how oraz doświadczeń wszystkich firm wpływa na rozwój systemów informacji geograficznej co umożliwia dokonywanie jeszcze bardziej dokładnych analiz danych przestrzennych.