Z biblioteki Esri Press – ArcGIS Pro

ArcGIS Pro to 64-bitowa aplikacja GIS nowej generacji, oferująca narzędzia do profesjonalnego opracowywania map 2D i 3D w intuicyjnym interfejsie użytkownika. ArcGIS Pro przyspiesza wizualizację, analizę, przetwarzanie obrazu, zarządzanie i integrację danych.

Poniżej kilka publikacji wydawnictwa Esri Press z ArcGIS Pro w roli głównej.

okladki_3w1

Switching to ArcGIS Pro from ArcMap

Pojawienie się ArcGIS Pro to wyzwanie dla użytkowników ArcMap. Architektura i wygląd nowego oprogramowania są na tyle różne, że niektóre procedury pracy muszą zostać zmienione lub zmodyfikowane. Obecni użytkownicy ArcMap wykonując swoje codzienne zadania, jednocześnie próbują nauczyć się nowego oprogramowania.

Switching to ArcGIS Pro from ArcMap wprowadza użytkownika znającego ArcMap w „mechanikę” korzystania z ArcGIS Pro. Zamiast uczyć nowej aplikacji od samego początku, książka ta skupia się na różnicach pomiędzy ArcGIS Pro i ArcMap, uwzględniając najczęstsze i najważniejsze procedury pracy wymagane w przypadku większości działań w GIS.

Getting to Know ArcGIS Pro, drugie wydanie

Zgodnie z tradycją najlepiej sprzedającej się serii Getting to know, drugie wydanie Getting to know ArcGIS Pro uczy nowych i istniejących użytkowników GIS, jak rozpocząć rozwiązywanie problemów poprzez wizualizację, zadawanie pytań, tworzenie, edycję, analizowanie i prezentowanie danych geoprzestrzennych w środowiskach 2D i 3D z wykorzystaniem ArcGIS Pro. Książka uczy wykonywania podstawowych funkcji i korzystania z możliwości ArcGIS Pro poprzez praktyczne procedury pracy w realizacji projektów i pokazuje, jak działać efektywnie korzystając z tego podstawowego komponentu platformy ArcGIS. Drugie wydanie książki zaktualizowano do ArcGIS Pro, w wersji 2.3.

Focus on Geodatabases in ArcGIS Pro

Focus on Geodatabases in ArcGIS Pro to wprowadzenie czytelników do korzystania z geobazy i kompleksowego modelu informacji w celu reprezentowania i zarządzania informacjami geograficznymi na platformie ArcGIS.

Omawiając najlepsze praktyki dotyczące tworzenia i utrzymywania integralności danych, tematy kolejnych rozdziałów obejmują staranne zaprojektowanie schematu geobazy, budowanie geobaz z uwzględnieniem reguł integralności danych, wypełnianie geobaz istniejącymi danymi, zagadnienia związane z topologią, edycję danych z wykorzystaniem różnych technik, budowanie widoków 3D i udostępnianie danych w sieci. W książce przedstawiono interesujące pomysły i podpowiedzi, jak je realizować krok po kroku. Omówiono także przykładowe projekty i zestawy danych. Książka zawiera sekcje zatytułowane „Your turn” (Twój ruch) ze skróconymi podpowiedziami, jak również pytania, które można zadać w czasie prowadzenia zajęć i projekt do zrealizowania w praktyce. Oddzielnie można zamówić materiały dla nauczyciela.