Nadając nowe wymiary miastu: Jak GIS wspomaga rozwój miasta Jarocin?

Nadając nowe wymiary miastu: Jak GIS wspomaga rozwój miasta Jarocin?

W najnowszym odcinku naszego podcastu mieliśmy przyjemność porozmawiać z Panem Tomaszem Ratajczakiem, Dyrektorem wydziału planowania przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Jarocinie, na temat fascynującego świata Systemów Informacji Przestrzennej.

Rozmawialiśmy o tym, jak GIS ułatwia codzienną pracę zespołu Pana Tomasza, jakie korzyści przynosi mieszkańcom miasta oraz jaki wpływ mają rozwiązania GIS na mieszkańców np. poprzez rozwój geoportali lokalnych.

Nie zabrakło rozmowy o tym, jak GIS pomaga w zarządzaniu zjawiskami kryzysowymi i jak usprawnia podejmowanie działań naprawczych.

Pan Tomasz podzielił się również, skąd czerpie inspirację do działań i projektów związanych z narzędziami i technologią GIS. Okazuje się, że łączenie sportu z GIS-em to również pasja naszego gościa, który opowiedział nam o swoich doświadczeniach z tym związanych.

Wspólnie rozmawialiśmy także o planach na rozwój GIS w Jarocinie oraz wyzwaniach, które będą podejmowane w przyszłości.

Cała rozmowa jest pełna ciekawych wątków i inspirujących historii związanych z technologią przestrzenną. Zachęcamy do wysłuchania odcinka i zapraszamy do śledzenia naszego podcastu, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami w dziedzinie GIS!

Podcastu wysłuchasz na YouTube i Spotify.

Czy zainteresował Cię ten materiał?