ArcGIS Platform – nowe rozwiązanie PaaS dla programistów

ArcGIS Platform – nowe rozwiązanie PaaS dla programistów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska programistów, Esri udostępniło nowy produkt: ArcGIS Platform. To nowe, kompletne rozwiązanie oferowane społeczności programistów. Od teraz usługi map bazowych  i lokalizacyjne oferowane przez Esri dostępne są także w modelu PaaS (Platform as a Service).

ArcGIS Platform umożliwia łatwą integrację narzędzi, komponentów i usług mapowych w swoich aplikacjach, bez potrzeby instalacji i wdrażania dedykowanego oprogramowania GIS. Wspiera interfejsy i API open source (jak Leaflet, Mapbox GL JS oraz OpenLayers), co pozwala na wzbogacenie funkcjonalności tysięcy istniejących i wciąż powstających aplikacji dedykowanych rozwiązywaniu konkretnych problemów biznesowych.

Zaletą tego rozwiązania jest otwartość i rozliczalność usług wg prostego i przejrzystego modelu finansowego: płacisz tylko za to, co faktycznie wykorzystasz, bez żadnych dodatkowych opłat licencyjnych,  abonamentowych lub subskrypcji.

Już dziś z tego rozwiązania korzystają między innymi SalesForce, SAP, BP oraz Autodesk.

Zintegruj swoje aplikacje i systemy biznesowe, programuj wykorzystując interfejsy API typu open source i dowolne platformy webowe. Platforma ArcGIS oferuje pełną gamę  SDK, interfejsów API i  narzędzi do tworzenia aplikacji przy minimalnej ilości kodu tworzonego ręcznie, co skraca czas wprowadzania rozwiązań na rynek i promuje kreatywne projektowanie.

  • Intuicyjne środowisko programistyczne,
  • Wysokiej jakości usługi lokalizacyjne,
  • Korzystna oferta – zacznij bezpłatnie, a potem płać za usługi zgodnie z ich rzeczywistym wykorzystaniem.

Usługi dostępne w ramach ArcGIS Platform:

Mapy bazowe

ArcGIS Platform oferuje obszerną bibliotekę map bazowych, które stanowić mogą podstawę Twojej aplikacji.

Hosting danych

Przechowuj swoje dane w bezpieczny sposób, w chmurze, w preferowanym formacie i twórz usługi do ich wizualizacji, edycji i analizowania.

Wizualizacja danych

Wykorzystaj zaawansowane narzędzia do wizualizacji i analizy danych. Twórz bogate, interaktywne mapy 2D i 3D.

Geokodowanie i wyszukiwanie

Wyszukuj i wyświetlaj adresy i miejsca na mapie.

Trasy i wskazówki

Przeprowadzaj inteligentną analizę sieci drogowej: znajdź najszybszą lub najkrótszą trasę na podstawie zadanego czasu i odległości, generuj szczegółowe wskazówki dojazdu.

Mapy i dane

Uzyskaj dostęp do szerokiego portfolio gotowych map i danych. Dostępne dla Ciebie zbiory obejmują m.in. dane demograficzne, dane psychograficzne i biznesowe, strumienie informacji o ruchu ulicznym i pogodzie, dane dotyczące przemieszczeń oraz wysokiej jakości zdjęcia podkładowe.

Analityka przestrzenna

Korzystaj z kompleksowych zestawów narzędzi analitycznych, które pomogą Ci zrozumieć Twoje dane. Narzędzia te działają zarówno po stronie klienta, aby zapewnić wysoce interaktywne środowisko użytkownika, jak i po stronie serwera, aby ułatwić Ci pracę z dużą ilością danych.

Programuj, korzystając z wybranych narzędzi do tworzenia map

Twórz aplikacje za pomocą pełnego zestawu interfejsów API i SDK platformy ArcGIS lub wybranego przez siebie interfejsu API open source.

 

Zainteresował Cię nasz nowy produkt i chciałbyś poznać więcej szczegółów na jego temat? Napisz do nas.

Czy zainteresował Cię ten materiał?