COVID-19 – Jack Dangermond do klientów Esri

COVID-19 – Jack Dangermond do klientów Esri

Drogi użytkowniku produktów Esri,

jako że okoliczności związane z koronawirusem (COVID-19) wciąż się zmieniają, Esri będzie wspierać naszych użytkowników i całe społeczeństwo przy pomocy oprogramowania, usług i materiałów, które pomogą ludziom zrozumieć i komunikować zasięg epidemii oraz nim zarządzać.

Poniższe informacje mogą pomóc w przemyśleniu i efektywniejszej odpowiedzi na zagrożenie za pomocą narzędzi GIS oraz mapowania dla aplikacji tworzonych z myślą o tej pandemii.

Pięć kroków do zrozumienia potencjalnego wpływu COVID-19 na Twoją organizację lub społeczność

  1. Mapuj przypadki – Mapuj potwierdzone i aktywne przypadki, śmierci oraz wyzdrowienia, by określić, gdzie zarażenia COVID-19 istnieją i gdzie wystąpiły.
  2. Mapuj rozprzestrzenianie – Mapy śledzące rozwój w czasie mogą pokazać jak zarażenia rozprzestrzeniały się i gdzie można skupić działania interwencyjne.
  3. Mapuj zagrożone grupy – COVID-19 niewspółmiernie wpływa na niektóre grupy demograficzne, takie jak ludzie starsi oraz osoby cierpiące na choroby przewlekłe. Mapowanie zagrożenia społecznego, wieku oraz innych czynników pomaga w monitorowaniu zagrożonych grup i obsługiwanych regionów.
  4. Mapuj swoją zdolność reagowania – Mapuj obiekty, pracowników lub mieszkańców, zasoby medyczne, sprzęt, dobra i usługi, by zrozumieć i odpowiadać na bieżące i potencjalne konsekwencje COVID-19.
  5. Komunikuj za pomocą map – Używaj interaktywnych map sieciowych, aplikacji z panelami informacyjnymi oraz StoryMaps, by szybko przedstawiać bieżącą sytuację.

Jeśli potrzebujesz pomocy, Esri stworzyło program wsparcia, który może pomóc Tobie i Twojej organizacji w zarządzaniu kryzysem. Udostępniamy bezpłatnie zasoby, które mogą pomóc w przygotowaniu się, zarządzaniu oraz dostarczeniu efektywnej odpowiedzi na COVID-19.

Wejdź na Esri COVID-19 GIS HUB

Na COVID-19 GIS Hub znajdziesz cenne, gotowe do użycia dane demograficzne oraz inne dane pozyskane z wiarygodnych źródeł, od naszej społeczności użytkowników, a także od partnerów biznesowych. Znajdziesz tam również praktyczne aplikacje, które natychmiast pomogą w lepszym zrozumieniu sytuacji i podejmowaniu decyzji. Zawiera się w tym zbiór zestawów danych, aplikacji oraz innych treści przydatnych podczas planowania i odpowiedzi na kryzys. Materiały te będą uzupełniane o nowe dane jak tylko te będą dostępne.

Stwórz swoją własną stronę przy pomocy darmowego szablonu ArcGIS Hub

By przyspieszyć Twoją reakcję, zapewniamy dostęp do darmowego szablonu ArcGIS Hub Coronavirus Response. Szablon zawiera przykłady, materiały i konfiguracje, by umożliwić szybkie wdrażanie własnego środowiska ArcGIS Hub. ArcGIS Hub stanowi rusztowanie, na którym można zbudować własną stronę internetową, by wizualizować i analizować kryzys w kontekście populacji i zasobów swojej organizacji lub społeczności.

Jeśli nie posiadasz dostępu do ArcGIS Online, Esri udostępni Ci ArcGIS Online wraz z ArcGIS Hub Basic na okres sześciu miesięcy. By aktywować COVID-19 ArcGIS Online oraz Hub Donation, wejdź na https://www.esri.com/disaster i kliknij w przycisk Request Donation.

Po aktywacji produktu lub jeśli już masz ArcGIS Online, przejdź do programu uruchamiającego, następnie do ArcGIS Hub, kliknij new site (nowa strona), przejrzyj galerię, a następnie aktywuj szablon Coronavirus Response.

Poproś o dodatkowe wsparcie od Programu Odpowiedzi Kryzysowej Esri

Jeśli zdolności Twojej organizacji w zakresie GIS zostaną przekroczone i potrzebujesz natychmiastowego wsparcia, jest kilka sposobów, na które możemy pomóc. Zapewniamy darmową technologię GIS oraz ekspertów technicznych dostępnych telefonicznie. Możemy pomóc z danymi, oprogramowaniem, konfiguracją oraz technicznym wsparciem aplikacji. Od ponad 25 lat Esri wspiera naszą społeczność za pomocą aktywnego reagowania kryzysowego oraz działań pomocowych. Nasz zespół jest gotowy do pomocy.

Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, odezwij się do nas poprzez https://www.esri.com/disaster i kliknij na Request Assistance (Poproś o Wsparcie). A jeśli masz dostęp do danych lub rozwiązań, które mogłyby się przydać innym, zachęcamy do podzielania się nimi z nami. Możemy włączyć je do COVID-19 GIS Hub i udostępnić naszej globalnej społeczności.

Esri dołoży wszelkich starań by wesprzeć Cię poprzez dzielenie się zasobami oraz informacjami na temat tego, co inni użytkownicy robią w odpowiedzi na COVID-19.

Prosimy, byście zadbali o swoje zdrowie i bezpieczeństwo w tym okresie.

Jack Dangermond
President

podpis Jack Dangermond

 

 
Este Geraghty, MD, MS, MPH, CPH, GISP
Chief Medical Officer

podpis Este

 

 

 

 

Czy zainteresował Cię ten materiał?