Dodaj video z YouTube do swojej Story Map Tour

Dodaj video z YouTube do swojej Story Map Tour

Map Tour jest bardzo popularnym szablonem Story Map, często używanym do opowiadania historii za pomocą zdjęć i innych obrazów umieszczonych na mapie. Map Tour umożliwia korzystanie z wideo pochodzących z różnych źródeł. Oto opis, jak dodawać pliki wideo z YouTube do swojej Story Map Tour.

Krok 1: Otwórz istniejącą Map Tour w trybie kreatora (builder)

W tym przykładzie dodamy wideo do istniejącej trasy. Będzie to wycieczka po kampusie Esri Redlands. Po otwarciu Map Tour kliknij przycisk Przełącz do trybu kreatora (Switch to builder mode). Znajdziesz go w prawym górnym rogu aplikacji. Zauważ, że jest on dostępny tylko wtedy, gdy jesteś właścicielem tej Story Map:

Rys 1

Krok 2: Dodaj wideo jako nowy punkt trasy

Będąc w trybie kreatora, wybierz Dodaj (Add).

Rys 2

Kliknij Media (Media) na zakładce Dodaj nowy punkt trasy (Add new tour point) i wybierz Wideo (Video):

Rys 3

W tym przykładzie dodamy wideo ArcGIS Overview z YouTube. Wymagana lokalizacja URL różni się w zależności od tego, gdzie i w jaki sposób obraz jest przechowywany. Aby uzyskać pomoc, najedź na ikonę ”?”:

Rys 4

Po ustaleniu, że masz prawidłowy adres URL do źródła wideo, skopiuj i wklej go w okienko adresu źródłowego. Następnie kliknij symbol koła zębatego, aby upewnić się, że podałeś prawidłowy adres URL i aby wygenerować miniaturkę:

Rys 5

Jeśli adres URL jest poprawny, pojawi się symbol odznaczenia:

Rys 6

Po kliknięciu w Informacje (Information) dodaj nazwę i podpis filmu. Po kliknięciu w Lokalizację (Location) umieść punkt na mapie. Jeśli chcesz wyróżnić na trasie punkty z filmami, możesz zmienić ich kolor. Po zakończeniu kliknij przycisk Dodaj punkt trasy (Add tour point):

Rys 7

Krok 3: Wprowadź dodatkowe zmiany i zapisz wycieczkę

Możesz zmienić lokalizację wideo na swojej trasie i w razie potrzeby wprowadzić inne zmiany. Poniżej kliknęliśmy Organizuj (Organize) i przeciągnęliśmy wideo na trzeci przystanek naszej trasy:

Rys 8

Po zakończeniu zapisz swoją Map Tour.

Krok 4: Zobacz swoją wycieczkę

Z powodzeniem dodałeś wideo na trasie. Możesz otworzyć trasę i odtworzyć film po dojściu do nowo dodanego przystanku. Można odtwarzać wideo w panelu lub w trybie pełnoekranowym:

Rys 9

 

Więcej informacji: Story Map Tour overview

Czy zainteresował Cię ten materiał?