Jack i Laura Dangermond pomagają chronić dziewicze obszary wybrzeża Kalifornii

Jack i Laura Dangermond pomagają chronić dziewicze obszary wybrzeża Kalifornii

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, to jedna z kluczowych wartości firmy Esri Inc. Udowodnili to założyciele firmy, Jack i Laura Dangermond, którzy pod koniec ubiegłego roku ofiarowali środki na rzecz organizacji The Nature Conservancy, które pozwolą jej na zakup i ochronę tysięcy hektarów ekologicznie wrażliwego obszaru w Point Conception w Kalifornii.

The Nature Conservancy, to jedna z największych światowych organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Dzięki wsparciu ze strony założycieli firmy Esri, „The Nature Convervancy” będzie mogła ustanowić rezerwat przyrody na niezagospodarowanym nadbrzeżnym obszarze w pobliżu Point Conception w Kalifornii, nazwanym „The Jack and Laura Dangermond Preserve”. Teren wielkości ponad 10 000 hektarów obejmuje prawie 13 km połączonych siedlisk przybrzeżnych, chronionych obszarów morskich i najważniejszych korytarzy ekologicznych. Ponad 60 km kwadratowych nieskażonej ziemi stanowi unikalny rezerwat dla siedlisk dzikich zwierząt zagrożonych wymarciem i stanowi jedyną w swoim rodzaju strefę dla działań edukacyjnych i badań naukowych.

Michael Bell, dyrektor odpowiedzialny za program ochrony obszarów morskich i przybrzeżnych powiedział, że środki przeznaczone przez Jacka i Laurę Dangermond znacząco wpłyną na rozwój inicjatywy. „Gdyby nie gest ze strony założycieli Esri, nie mielibyśmy szans na ochronę i zachowanie tego ważnego obszaru Kalifornii. Jack i Laura  zainspirowali również innych filantropów do wsparcia naszych działań na rzecz ochrony tego niezwykłego terenu stanowiącego przestrzeń, gdzie natura może się rozwijać nie niepokojona przez człowieka .”

Jack i Laura niejednokrotnie udowodnili swoje oddanie dla sprawy ochrony środowiska i wsparcia społeczności lokalnych. Można wymienić chociażby akcję sadzenia drzew w parkach w ich rodzinnym mieście Redlands lub akcję polegającą na przekazaniu oprogramowania na rzecz szkół w USA, Europie i Afryce. W 2016, Dangermondowie dołączyli do działań fundacji „Giving Pledge” założonej przez Billa i Melindę Gates i Warrena Buffeta. Zobowiązali się oni do wykorzystywania swoich zasobów do dalszego rozwoju technologii GIS i działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego za w trzech głównych obszarach:

  • dostarczania oprogramowania, organizacji szkoleń i wsparcia technicznego w celu wspierania działań związanych z ochroną przyrody, pomocą humanitarną i edukacją STEM – w szczególności w obszarze nauk przyrodniczych,
  • pozyskiwania gruntów pod tworzenie otwartych przestrzeni i parków objętych ochroną,
  • działania na rzecz społeczności lokalnych.

„Nie przychodzi mi do głowy żadna inna organizacja działająca na rzecz ochrony przyrody, która posiadałaby tak dużą wiedzę i doświadczenie jak „The Nature Conservancy” – powiedział Jack Dangermond prezes i współzałożyciel Esri. „Nature Conservancy dobrze rozumie problemy związane z pozyskiwaniem i zarządzaniem obszarami o unikalnych wartościach ekologicznych i historycznych, dlatego też z niecierpliwością czekamy na najnowsze odkrycia naukowe z tego obszaru”.

W ciągu najbliższych 18 miesięcy, The Nature Conservancy opracuje dokładny katalog ekologicznych, historycznych i kulturowych aspektów terenu i poinformuje o szczegółowym planie zarządzania skoncentrowanym na ochronie, badaniach i edukacji. Technologia i narzędzia, w tym GIS, będą wykorzystane do budowy cyfrowego krajobrazu, zielonej infrastruktury i inteligentnego planowania, co pozwoli na lepsze zrozumienie wyzwań w obszarze ochrony środowiska.

Mapa rezerwatu „Jack and Laura Dagermond Preserve”.

Czy zainteresował Cię ten materiał?