Przewidywanie skutków burzy za pomocą analizy lokalizacji

Przewidywanie skutków burzy za pomocą analizy lokalizacji

W erze postępującej zmienności klimatu kadra zarządzająca potrzebuje nowego poziomu świadomości meteorologicznej, o wiele bardziej ukierunkowanej niż prognozy pogody w lokalnych wiadomościach. Ponieważ szkody spowodowane ekstremalnymi warunkami pogodowymi tylko w 2022 roku kosztowały 165 miliardów dolarów, liderzy wyższego szczebla wiedzą, że nie mogą pozostawać niedoinformowani o zagrożeniach naturalnych.

Dlatego wielu ekspertów zwraca się do technologii GIS — systemu korporacyjnego stosowanego przez czołowe firmy z branży technologicznej, bankowej, handlu detalicznego i nie tylko — w celu modelowania skutków burzy i zrozumienia, w jaki sposób zdarzenia pogodowe mogą wpływać na budynki, ludzi i operacje.

Lokalna prognoza nie jest tak użyteczna jak prognoza dostosowana do konkretnych budynków i zasobów. Kierownictwo zorientowane na odporność modeluje wpływ burz na swoje obiekty z niespotykaną precyzją.

Modelowanie uderzeń burzy za pomocą GIS

Ten film NextTech przedstawia dwa kluczowe obszary, w których analiza lokalizacyjna pomaga firmom w obliczu zagrożeń naturalnych, takich jak pożary, burze lub huragany: świadomość i reakcja strategiczna.

Film można znaleźć pod tym adresem: https://mediaspace.esri.com/media/t/1_gghyb5so

Czy zainteresował Cię ten materiał?