Story Maps – opowieści, które inspirują i angażują

Story Maps – opowieści, które inspirują i angażują

Z badań wynika, że 90% informacji trafia do nas poprzez obrazy. Te zaś są przetwarzane 60 tysięcy razy szybciej, niż dane pozyskane w innej formie. Oznacza to, że kluczem do sukcesu dla wielu działań jest wizualizacja treści. Narzędziem wprost realizującym tę potrzebę jest StoryMaps od Esri.

StoryMaps to aplikacja ArcGIS, która pomaga wykorzystywać potencjał map i geografii do opowiedzenia swojej historii. Jej unikalny charakter technologiczny daje wiele możliwości zastosowań– od wsparcia działań biznesowych czy marketingowych, przez prowadzenie dzienników podróży, promocji kultury aż po dostarczanie informacji publicznych.

Za pomocą przyjaznego interfejsu możliwe jest stworzenie niezwykle zaawansowanej strony internetowej, na której oprócz zdjęć, tekstu, plików audio i video oraz innych elementów multimedialnych w maksymalnie łatwy i jednocześnie atrakcyjny wizualnie sposób można przedstawiać interaktywne i autorskie mapy. Ideą StoryMaps jest przekazanie użytkownikowi swojej wizji i opowieści, która może inspirować i angażować.

 

W ostatnim czasie Esri wprowadziło nową wersję tej aplikacji – StoryMaps Express – różniącą się zastosowaniem od ArcGIS StoryMaps. StoryMaps Express jest ukierunkowane na konsumentów indywidualnych, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i właścicieli małych firm. Zastosowanie  tej aplikacji znajdzie każdy, kto chce w sposób wizualny podzielić się swoją pasją. Może być niezwykle przydatna w takich branżach jak turystyka, dziennikarstwo czy nieruchomości.

 

Opracowania typu StoryMaps mogą również posłużyć w kampaniach społecznych jako sposób informowania o bieżących problemach za pomocą opowieści. Poprzez atrakcyjne wizualnie i czytelne przedstawienie bieżących zagadnień przy użyciu atrakcyjnej formy może przyczynić się do ich lepszego zrozumienia i wypracowania najlepszych rozwiązań dotyczących pojawiających się trudności.

Więcej ciekawych przykładów wykorzystania StoryMaps możesz znaleźć odwiedzając Galerię StoryMaps.

Czy zainteresował Cię ten materiał?