Technologia Esri w nowej usłudze Amazon

Technologia Esri w nowej usłudze Amazon

Z końcem roku (16 grudnia 2020), Amazon uruchomił nową usługę przeznaczoną dla programistów budujących swoje aplikacje w chmurze. Oferowane rozwiązanie pozwala na osadzanie w budowanych autorsko aplikacjach komponentów mapowych, ale także wykorzystywanie „pod spodem” serwisów oferujących m.in.: uzupełnianie wskazanych współrzędnych adresem lub POI, wyszukiwanie tekstowe adresów lub POI, śledzenie położenia obiektu (lub obiektów) i geofencing.  Usługa stanowić ma – zarówno cenowo jak i funkcjonalnie – konkurencję dla rozwiązań Google.

Co najważniejsze, i co stanowi dla nas największy powód do dumy, usługa oferowana przez AWS jest oparta technologicznie na rozwiązaniach Esri: Amazon informuje użytkowników nie tylko o zaufaniu jakim nas darzy, ale także o tym, że nasze technologie wspierają codzienną pracę 90 ze 100 firm z listy magazynu Fortune.

Amazon zwraca uwagę na fakt, iż dane i usługi związane z lokalizacją stanowią obecnie kluczowe składniki najważniejszych systemów komputerowych, a także szczególnie podkreśla bezpieczeństwo oferowanej usługi: zarówno w zakresie ochrony danych użytkownika jak i dostępu do funkcjonalności. Te dwie ostatnie cechy również stanowią element DNA systemów oferowanych przez Esri naszym klientom.

Ciekawym aspektem rozwiązania jest również prostota i dostępność: komponent mapowy konfigurujemy szybko za pomocą kreatora w przeglądarce wprost z konta AWS, a następnie osadzamy w naszej docelowej aplikacji – wraz z funkcjonalnościami – za pomocą gotowych, automatycznie wygenerowanych bloków Amplify zarówno w aplikacjach przeglądarkowych jak i natywnych mobilnych (iOS i Android).

Cieszymy się, że nasza technologia może wspomóc społeczność programistów w tworzeniu i dostarczaniu ciekawych rozwiązań dla coraz szerszego grona odbiorców.

 

Więcej szczegółów znajdziesz TU.

Czy zainteresował Cię ten materiał?