Z półki Esri Press

Z półki Esri Press

Z ArcMap do ArcGIS Pro

Switching to ArcGIS Pro from ArcMap, Maribeth H. Price

Ta książka wzbogaca wiedzę o migracji z ArcMap do ArcGIS Pro. Publikacja koncentruje się na różnicach między tymi dwoma aplikacjami, a nie na wprowadzaniu czytelnika do ArcGIS Pro. Jest przeznaczona dla tych odbiorców, którzy już są użytkownikami systemów informacji geograficznej, znają filozofię GIS i ArcMap oraz którzy chcą skutecznie przejść do ArcGIS Pro.

Geografia społeczna z wykorzystaniem ArcGIS Online

Introduction to Human Geography Using ArcGIS Online, J. Chris Carter

Dlaczego wskaźniki urodzeń w jednym kraju są wyższe niż w innym? Czy istnieją jakieś wzory i zależności, które pomogłyby to wyjaśnić? Nowy tekst uczy studentów, jak korzystać z narzędzi i danych GIS, aby odpowiedzieć na te i podobne pytania. Introduction to Human Geography Using ArcGIS Online integruje badania geografii społecznej z wykorzystaniem Web GIS. Czytelnicy uczą się, jak wykorzystywać zaawansowane oprogramowanie i rozwijać nowe umiejętności, aby móc aktywnie badać, analizować i odpowiadać na pytania dotyczące geografii społecznej na podstawie aktualnych danych. Przykłady przedstawione w tej książce wykładowcy mogą dostosować do lokalnych warunków geograficznych.

Kobiety i GIS

Women and GIS – Mapping Their Stories

Niezwykłe kobiety, opisane w książce Women and GIS – Mapping Their Stories postanowiły zaangażować swoje siły i wykorzystać potencjał map, analiz i GIS do pokonania przeszkód na drodze ich karier zawodowych. Historie przedstawione w tej książce obejmują doświadczenia z dzieciństwa, błędy i wyzwania, z którymi się borykały, lekcje, których się nauczyły i wyjątkowe drogi, jakie przeszły, aby osiągnąć sukces.

 

auwin19_bookshelf

Czy zainteresował Cię ten materiał?